Port u ujścia Regi

Do czasu zajmowania portu przez marynarkę wojenną, korzystanie z ujścia Regi było utrudnione. Dzięki falochronom o długości 327,5 m i 206 m, szerokości toru wodnego 30 m i głębokości 3,5 m, port powinien przyjmować całkiem spore jednostki, jednak mimo modernizacji z lat 60-tych XX wieku, są z tym pewne problemy z uwagi na postępujące zapiaszczenie.

Obecnie, wpływają do portu jednostki o zanurzeniu do 2 metrów, a marina przyjmuje jednocześnie do 40 jachtów. Część nabrzeża wykorzystują miejscowi rybacy, pływający kutrami z sygnaturą MRZ. Istnieją plany zmiany obecnej sytuacji za sprawą Portu Morskiego "Mrzeżyno", który przebuduje port i rozbuduje marinę jachtową. Port w Mrzeżynie ma również status morskiego przejścia granicznego.

NAJCHĘTNIEJ ODWIEDZANA RODZINNA ATRAKCJA WYBRZEŻA
Park Miniatur i Kolejek - POLECAMY!!!
Park Miniatur
Dodaj opinię

W mrzeżyńskim porcie cumują dziś przede wszystkim kutry miejscowych rybaków oraz niewielkie, raczej prywatne jachty. Maksymalnie jest to w sumie ok. 40 jednostek. Istnieją plany rozbudowy tego obiektu - dziś szerokość kanału żeglugowego wynosi mniej więcej 30 metrów, a jego głębokość to ok. 3,5 m. W przeszłości z portu u ujścia Regi korzystała marynarka wojenna.

KM Studio może wykonać film promocyjny Portu u ujścia Regi filmowanie Wrocław

Port u ujścia Regi adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Port u ujścia Regi, zobacz gdzie w Mrzeżynie zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Port u ujścia Regi.
  • Ulica
    Portowa
    Port u ujścia Regi mieści się przy ulicy Portowa w Mrzeżynie
  • 72-330 Mrzeżyno
  • Dostępne w deszczową pogodę
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Port u ujścia Regi opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij