Mrzeżyno - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Mrzeżyna

Położona w województwie zachodniopomorskim miejscowość Mrzeżyno posiada dostęp do kąpieliska morskiego przy ujściu rzeki Rygi. Prowadzi tu droga wojewódzka nr 109, która łączy miejscowość z siedzibą gminy oraz drogą krajową nr 6 w Płotach. Niewielkie rozmiary Mrzeżyna sprawiają, iż do każdego punktu można bez trudu dotrzeć na piechotę. Dojeżdżają tu również taksówki z okolicznych miejscowości, m.in. z Koszalina i Gryfic.

Bezpośrednio do Mrzeżyna dojeżdżają busy z okolicznych miejscowości, m.in. Kołobrzegu, Gryfic i Trzebiatowa, a także z Poznania, Warszawy, Jeleniej Góry, Tomaszowa Mazowieckiego i Szczecina, a w sezonie letnim również z Wrocławia i Katowic. Aktualne połączenia komunikacyjne można sprawdzić za pomocą wyszukiwarki GoEuro.pl. Kursy realizują PKS Kamienna Góra, PKS Voyager Lubań, PKS Tomaszów Mazowiecki, PKS Pszczyna, PKS Gryfice, a także firmy Polbus, Mokrzycki Bus, Kry-Cha i Grześ. W Mrzeżynie znajdują się dwa przystanki autobusowe, oba na ul. Kołobrzeskiej, która biegnie od centrum miejscowości na wschód, wzdłuż linii brzegowej w kierunku Rogowa.

Najbliższa stacja kolejowa obsługująca połączenia z dalszymi regionami Polski znajduje się w oddalonym o niecałe 22 km Kołobrzegu. Dworzec PKP Kołobrzeg usytuowany przy ul. Kolejowej, w północnej części miasta obok drogi krajowej nr 11 sąsiaduje z dworcem autobusowym. Dojechać tu można praktycznie z każdego większego miasta w Polsce. Nieco bliżej (12 km) znajduje się stacja PKP Trzebiatów przy ul. Torowej - dojeżdżają tutaj pociągi ze Szczecina. Na przystanku obok dworca zatrzymują się autobusy dojeżdżające bezpośrednio do Mrzeżyna. Odległość do miejscowości z Warszawy wynosi 475 km, z Krakowa - 603 km, ze Szczecina - 101 km, z Poznania - 241 km, z Wrocławia - 389 km, z Gdańska - 239 km, natomiast z Białegostoku - 578 km.

rozwiń
Mrzeżyno - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij